خبرستان

سیری در دنیای اخبار

دومين آيين انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر آذربايجان شرقي

 آيين انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر آذربايجان شرقي برگزار شد

در اين آيين  رسانه‌هايي كه نيمه دوم سال گذشته در پوشش و انعكاس اخبار فرهنگي و هنري آذربايجان شرقي فعاليت مناسبي داشتند، معرفي شدند. 
در بخش كيفي گروه خبرگزاري‌ها و صدا و سيما، واحد مركز خبر صدا و سيماي آذربايجان شرقي با 91 امتياز و بيش از 120 خبر رتبه اول، خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران با 89 امتياز رتبه سوم و خبرگزاري‌هاي مهر و فارس با 79 امتياز مشتركا رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
همچنين در بخش كمي گروه خبرگزاري‌ها و صدا و سيما و خبرگزاري فارس با 465 خبر رتبه نخست، خبرگزاري ايسنا با 365 خبر رتبه دوم و خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران با 210 خبر رتبه سوم را به خود اختصاص دادند.
گزارش خبرنگار فارس مي‌افزايد، در اين آيين در گروه روزنامه‌ها نيز روزنامه مهد آزادي با 79 امتياز كمي و كيفي، روزنامه عصر آزادي با 75 امتياز كمي و كيفي و روزنامه سرخاب با 74 امتياز كمي و كيفي به ترتيب رتبه‌هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
اين گزارش مي‌افزايد، در گروه هفته نامه‌ها، هفته‌نامه گونش با 80 امتياز كمي و كيفي و هفته‌نامه آذر پيام با 76 امتياز كمي و كيفي حائز رتبه‌هاي اول و دوم شدند.
همچنين در گروه ويژه‌‌‌نامه‌هاي روزنامه‌هاي سراسري مستقر در آذربايجان شرقي نيز ويژه‌نامه استاني ايران زمين از روزنامه سراسري ايران با 56 امتياز كمي و كيفي رتبه اول و ويژه‌نامه استاني جام‌جم از روزنامه سراسري جام‌جم با 55 امتياز كمي و كيفي رتبه دوم را به خود اختصاص داد.
اين گزارش مي‌افزايد، در دومين آيين انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر آذربايجان شرقي همچنين از سه رسانه به دليل صداقت، رعايت اخلاق خبرنگاري، امانتداري خبري و حفظ بي‌طرفي در انعكاس خبرها به عنوان رسانه‌هاي اخلاقي معرفي شدند.
خبرگزاري مهر، باشگاه خبرنگاران جوان و روزنامه سراسري آذربايجان سه رسانه اخلاق آذربايجان شرقي در شش ماهه دوم سال گذشته معرفي شدند.
گزارش فارس مي‌افزايد، نمايندگي روزنامه سراسري اطلاعات در آذربايجان شرقي و هفته‌نامه پيام آذربايجان نيز به دليل تلاش در راستاي ارتقاي سطح فرهنگ و هنر و همكاري مناسب با دستگاه‌هاي ياد شده، شايسته لوح تقدير شناخته شدند.
اين گزارش مي‌افزايد، در بخش جنبي دومين آيين انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر آذربايجان شرقي و در آيين فارغ‌‌التحصيلي نخستين گروه از دانشجويان روزنامه‌نگاري دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز، سعيد حاجي‌زاده به عنوان خبرنگار و دانشجوي نمونه رشته روزنامه‌نگاري اين دانشگاه معرفي شد.
اين گزارش حاكي است، الهام جوادزاده، بابك اميري پويا، نرگس محمدعلي‌زاده مظفري، شبنم ملكي به عنوان دانشجويان نمونه ترم آخر روزنامه‌نگاري دانشگاه آزاد اسلامي تبريز با اهداي جايزه و لوح تقدير مورد تجليل قرار گرفتند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

نقد منصفانه عيار حركت سياسي را مشخص خواهد كرد

 عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي گفت: نقد و نقادي درست، عيار يك حركت سياسي و يك اقدام را در جامعه مشخص مي‌كند.‌


سیدمحمدرضا ميرتاج‌الديني ظهر امروز در دومين آيين انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر آذربايجان شرقي در تالار خاقاني تبريز افزود: يكي از رويكردهاي اصلي رسانه‌ها نقد است.
وي اضافه كرد: نقد نه به معناي پوشاندن عيب‌ها و بيان خوبي‌ها است و نه به معناي بيان عيب‌ها و پوشاندن خوبي است بلكه نقد بايد منصفانه باشد تا مردم در جامعه خود قضاوت كنند.
تاج‌الديني با تقدير از اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي در برگزاري ويژه برنامه‌هاي فرهنگي مختلف تاكيد كرد: معتقدم اين برنامه بايد در ابعاد سراسري برگزار شود.
وي پيشنهاد داد آيين انتخاب رسانه برتر فرهنگ و هنر در گام بعدي به شكل منطقه‌اي و سپس در ابعاد سراسري با اهدافي روشن و با هيئت داوراني متخصص در سطح ملي برگزار شود.
عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي در ادامه با اشاره به نقش رسانه در جامعه تصريح كرد: با وجود اينكه هنوز هيچ رسانه‌اي در نقش‌آفريني و تاثيرگذاري به پاي رسانه ملي نرسيده است، ولي رقباي قوي مثل خبرگزاري‌ها در انعكاس خبر خوب تلاش مي‌كنند.
وي در ادامه با اشاره به انواع رسانه‌هاي تاثيرگذار در برهه‌هاي مختلف زماني تاكيد كرد: زماني شعر به عنوان ابزار رسانه‌اي مطرح بود و زماني هم خطابه به عنوان اصلي‌ترين منبع اخبار مورد توجه قرار مي‌گرفت.
عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه هنوز هم خطابه حلاوت و استحكام خود را حفظ كرده است، افزود: در حال حاضر رسانه منحصر به فرد نداريم چرا كه به موازات پيشرفت و تحول در عرصه جهاني، رسانه‌ها نيز توسعه‌‌هاي شگرفي يافته‌اند.
وي تاكيد كرد: نقش والاي رسانه‌ها در جامعه امروزي بسيار مهم است تا حدي كه در جامعه رسانه‌ها بيشتر از سياستمداران نقش دارند.
نماينده مردم تبريز، اسكو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: فعالان عرصه رسانه بايد با جريان‌سازي فرهنگي به دنبال اجرايي شدن كارهاي فرهنگي باشند.
تاج‌الديني در ادامه به برگزاري انتخابات رياست جمهوري در كشور اشاره كرد و افزود: در آستانه انتخابات رياست جمهوري، رسالت سنگيني بر دوش رسانه‌هاي وجود دارد تا بتوانند اين انتخابات را به انسجام حداكثري مردم تبديل كنند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

آغاز به كار ستاد جنگ رواني عليه دولت نهم با ارسال پيامك

گروه موسوم به "راه اندازي جنگ رواني عليه دولت " فعاليت خود را از هفته گذشته به طور رسمي و عملي آغاز كردند.

 اين گروه در اولين اقدام، با الهام از سريال‌هاي تلويزيوني پيامك‌هايي در تخريب احمدي نژاد ساخته و در سطح وسيعي ارسال كرده‌اند.
اين گروه متشكل از حدود 190 نفر از چهره‌هاي طنزپرداز كشور با نظارت و راهنمايي ويژه س. ح فعاليت خود را در موضوعات جنگ رواني در محلي تحت عنوان دفتر ظفر (واقع در خيابان ظفر) سازماندهي كرده و قصد دارند با طراحي و ساخت بيش از سه ميليون پيامك و بلوتوث براي تخريب اصولگرايان و دولت فعاليت كنند.
يكي از نكاتي كه در پيامك‌هاي ساخته شده توسط اين گروه مورد توجه قرار گرفته است، اصل تسري پذيري پيامك‌ها است، به صورتي كه نه تنها اصلاح طلبان و حاميان آنها، بلكه طرفداران اصولگرايان نيز به ارسال اين پيامك‌ها براي يكديگر ترغيب شوند.
اين افراد كه بنا بر اعلام منابع نزديك به اصلاح طلبان پايه حقوق هر يك از آنها 800 هزار تومان تعيين شده است، ماموريت دارند فعاليت‌هاي خود را در ارديبهشت ماه افزايش دهند.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

گشایش نمایشگاه عکس های فیروزه در مشهد

 

مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار برگزیده نخستین جشنواره بین المللی عکس فیروزه در نگارخانه بهشت مشهد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز، در این نمایشگاه که با مشارکت سازمان فرهنگی وتفریحی شهرداری مشهد برگزار شده است 60  قطعه از عکس های جشنواره بین المللی فیروزه در ابعاد  50 در70 در دو بخش تبریز و بازار تبریز به نمایش درآمده است.


در آیین افتتاح این نمایشگاه مهندس علیرضا نوین شهردار کلان شهر تبریز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه گفت: چنین اقداماتی می تواند موجب تداوم ارتباطات فرهنگی شرق و غرب کشور شود.
وی افزود: نمایشگاه فیروزه می تواند با گردش در شهرهای مختلف کشور زیبایی ها و جاذبه های تبریز را در سراسر ایران معرفی کرده و سرآغاز برگزاری این نمایشگاه از جوار بارگاه نورانی امام رضا(ع) می تواند برکات زیادی را به دنبال داشته باشد.


نوین اظهار داشت: شهر مشهد به دلیل صبغه دینی باید با تبریز بیش از گذشته ارتباطات فرهنگی داشته باشد.
مهندس مرکبی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در این مراسم گفت: نمایشگاه آثار برگزیده نخستین جشنواره بین المللی عکس فیروزه اولین برنامه فرهنگی مشترک سازمان فرهنگی تفریحی مشهد با سازمان هایی خارج از این شهر می باشد.
وی یادآور شد: با توجه به موقعیت و جایگاه برجسته تبریز در سطح کشور، مسوولان شهرداری مشهد امیدوار هستند از تجارب مثبت و درخشان تبریز در امور فرهنگی و اجتماعی استفاده کنند. لازم به ذکر است این نمایشگاه تا تاریخ 27 فروردین ماه برپا خواهد بود.


همچنین دکتر شریف نژاد معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز و مهندس ناظمی مدیر عامل سازمان از پروژه های فرهنگی و فرهنگسراهای مشهد و فرهنگسرای الغدیر بزرگترین فرهنگسرای شرق کشور بازدید کرده و با مدیران شهرداری مشهد در مورد ارتباطات فرهنگی مذاکره کردند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

بهره‌برداري از پارك كوهستان‌ تبريز‌ طي سال جاري

بهره‌برداري از پارك كوهستان در تبريز، آغاز به كار همايش بين‌المللي معرفي مراكز تحقيقاتي در تبريز و ... از اهم اخبار آذربايجان شرقي است.


مديرعامل سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري تبريز گفت: عمليات احداث مجموعه تفريحي و گردشي 2 هزار هكتاري كوهستان در ضلع جنوبي اتوبان شهيد كسايي در سال‌ جاري تكميل مي‌شود.
مسعود برزگرجلالي‌ افزود: با تكميل اين مجموعه تفريحي و گردشي در جنوب تبريز، سرانه فضاي سبز تبريز به دو برابر ميزان كنوني افزايش خواهد يافت.
به گفته وي تاكنون طرح انتقال آب از مهرانه‌رود به مجموعه پارك كوهستان و راه‌هاي دسترسي در تپه ماهورهاي آن انجام گرفته است.
جلالي اظهار داشت : علاوه براين عمليات كاشت درختان پهن برگ و سوزني در پارك كوهستان كه از اوايل سال گذشته آغاز شده بود، ادامه داشته و تا پايان سال گذشته، 30 هزار اصله نهال در آن كاشته شده است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران آذربايجان شرقي تشكيل جلسه داد

 مجمع عمومي انجمن صنفي روزنامه‌نگاران آذربايجان شرقي براي انتخاب بازرس جديد با حضور اكثريت اعضا برگزار شد.

                      

وحيد زينالي، رئيس انجمن صنفي روزنامه‌نگاران آذربايجان شرقي به تلاش هيئت مديره اين انجمن براي حل مشكلات صنفي خبرنگاران و روزنامه نگاران اشاره كرد و افزود: در اين راستا طي يك سال گذشته جلسات مختلفي با مقامات استاني از جمله فرماندار تبريز، معاون سياسي امنيتي استانداري آذربايجان شرقي، معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري تبريز برخي از نمايندگان مجلس و مديران كل برپا شد و آنها نيز قول‌هاي مساعد براي حل مشكلات اين قشر زحمتكش دادند.
وي افزود: همچنين در تلاش هستيم تا براي خانه‌دار كردن خبرنگاران فاقد مسكن نيز گام‌هايي برداريم‌.
زينالي خاطر نشان كرد: انجمن صنفي روزنامه‌نگاران استان آذربايجان شرقي از بدو تاسيس به دور از جناح‌بندي‌هاي سياسي در راستاي احقاق حقوق صنفي روزنامه‌نگاران استان تلاش كرده است.
احمد باديران، دبير انجمن صنفي روزنامه نگاران آذربايجان شرقي نيز گفت: از اين پس با حمايت اعضاي انجمن سعي مي‌كنيم با ايجاد صميميت و آرامش بيستر به فعاليت براي خدمت به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران بپردازيم و در اين راه انتظار داريم مسئولان نيز ما را ياري كنند چرا كه هرچه ذهن و فكر خبرنگاران از مسائل و مشكلات روزمره شان آسوده‌تر باشد به راحتي مي‌توانند به وظيفه خطير خود كه همانا انعكاس صحيح اخبار و وقايع است، بپردازند.
سيد‌حسين هاشمي، بازرس انجمن نيز در اين جلسه به ارائه گزارشي در خصوص فعاليت يك سال گذشته انجمن صنفي روزنامه‌نگاران آذربايجان شرقي پرداخت و تلاش هيئت مديره انجمن براي حل مشكل مسكن خبرنگاران، رايزني براي صدور كارت سفر توسط ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي براي خبرنگاران‌، رايزني براي ايجاد تسهيلات براي ادامه تحصيل خبرنگاران در دانشگاه آزاد اسلامي، تسهيلات رفاهي براي اعضا و ... را از مهم‌ترين فعاليت‌ها در سال گذسته عنوان كرد.
براساس اين گزارش، در بخش ديگري از اين جلسه سه نفر از اعضاي انجمن براي بازرسي انجمن صنفي روزنامه‌نگاران آذربايجان شرقي اعلام كانديداتوري كردند كه انتخابات با حضور نماينده سازمان كار و امور اجتماعي آذربايجان شرقي برگزار شد و نهايتاً پس از شمارش آرا توسط سه نفر از هيئت رئيسه سني جلسه، سيد حسين هاشمي با كسب 32 راي براي يك سال ديگر به عنوان بازرس انجمن صنفي روزنامه‌نگاران آذربايجان شرقي انتخاب شد.
حسن عيوض‌زاده 15 راي و علي سعيد آذر نيز دو راي كسب كردند.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

در مسایل اقتصادی شاهد موفقیتها و چالشهای اساسی بودیم

عضو کمیسیون بودجه، سال 87 را این طور توصیف کرد: در مسایل اقتصادی شاهد موفقیتها و چالشهای اساسی بودیم که منطقی و عادلانه است که با تصحیح رفتارهای نادرست به سمت تحولات مثبت حرکت کنیم.

               
محمد حسین فرهنگی یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  سال 87 را مانند سالهای دیگر دارای ابعاد مثبت و منفی توصیف کرد و گفت: در جهاتی در تسریع پروژه‌های عمرانی و عدالت در نظام پرداخت به خصوص بازنشستگی و تحولات مربوط به حوزه‌های بخشهای مربوط به اقتصاد درامر تولید بازار و در برخی زمینه‌ها توفیقاتی را شاهد بودیم.

وی در ادامه افزود: در بعد فن آوری مانند ماهواره امید و پیش‌راه‌اندازی پایگاه بوشهر و توسعه روابط با کشورهای مختلف در دنیا از توسعه‌های پیشرفت در کشور می توان نام برد.

نماینده مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به مشکلاتی که سال 87 با خود به همراه داشت اشاره به خشکسالی‌های مداوم که باعث از بین رفتن محصولات کشاورزی و تولیدات کشاورزان شد کرد و گفت: در کنار توفیقات اشاره شده مشکلاتی از جمله خشکسالی و تورم در برخی کالاهای اساسی و عدم اجرای نظام هماهنگ کارکنان را نیز شاهد بودیم.

فرهنگی تاکید نمود: مسئولین اجرایی و دولتمردان باید در سال جدید با تحول در ساختارها تصمیم به بهره‌وری بهتر از آنها بنمایند و با کاهش تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسانه و استفاده بهينه از انرژي و اهتمام در جهت به سرانجام رسيدن فعالیتهایی که به حاکمیت مربوط است و اجتناب از شتابزدگی در اجرایی نمودن تصمیمات با شیوه بهتری عمل کنند.

وی در پایان با بیان اینکه سال 88 باید برای مسئولین و نمایندگان مجلس سال اتخاذ تصمیمات بزرگ باشد گفت: با توجه به اینکه در سال 88 با کاهش درآمد نفتی به علت پایین آمدن قیمت نفت، روبرو هستیم باید با اتخاذ تصمیمات درست از فشار بر قشر آسیب‌پذیر جامعه جلوگیری نمود و تورم را تا جایی که ممکن است مهار کرد و می‌توان این‌طور توصیف کرد که سال 88 سال اتخاذ تصمیمات مهم برای دولت است.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

بخت مايلي‌كهن و قطبي بيشتر است

در حالي كه مسئولان فدراسيون فوتبال در نظر دارند سرمربي جديد تيم ملي را انتخاب كنند؛ اما اين احتمال وجود دارد كه تا پايان بازي دوستانه با سنگال سرمربي جديد معرفي نشود.

در حالي كه پس از بركناري علي دايي گمانه زني هاي زيادي براي انتخاب سرمربي جديد تيم ملي صورت گرفت؛ اما هنوز فدراسيون فوتبال در اين باره به جمع بندي نرسيده است.
از محمد مايلي كهن، افشين قطبي، امير قلعه نويي و حتي غلامحسين پيرواني و بيژن ذوالفقارنسب به عنوان افرادي كه بخت حضور روي نيمكت تيم ملي را دارند نام برده مي شود.
مذاكره با چند تن از اين مربيان نظير مايلي كهن و قطبي انجام گرفته و اين دو از بخت بيشتري براي مربيگري در تيم ملي برخوردار هستند.
با اين حال مسئولان فدراسيون فوتبال از اعلام نام شخص خاصي پرهيز مي كنند و ترجيح مي دهند تا زمان نهايي شدن اين موضوع سكوت كنند.
مهدي تاج، نايب رئيس فدراسيون فوتبال در اظهار نظري در اين باره گفت: وقتي صحبت از مربي ايراني مي شود نام همين افراد به ميان مي آيد. ما با چند نفر صحبت كرده ايم و در حال بررسي شرايط هستيم.
وي درباره زمان اعلام نام سرمربي جديد تيم ملي خاطرنشان كرد: شايد قبل از بازي با سنگال نام سرمربي اعلام شود؛ اما اين احتمال هم وجود دارد كه پس از بازي روز چهارشنبه سرمربي جديد معرفي شود.
تاج تاكيد كرد: آنچه كه مسلم است اينكه در بازي دوستانه با سنگال روته مولر به عنوان سرمربي روي نيمكت مي نشيند. حتي اگر تا آن زمان نام سرمربي اعلام شود باز هم مولر در بازي چهارشنبه هدايت تيم ملي را برعهده خواهد داشت و مربي جديد پس از آن مشغول به كار مي شود.
با توجه به شرايطي كه وجود دارد به نظر مي رسد مسئولان فدراسيون فوتبال مي خواهند براي جلوگيري از حواشي احتمالي نام سرمربي را بعد از بازي دوستانه روز چهارشنبه برابر سنگال اعلام كنند.
با توجه به شواهد و قرائن رقابت اصلي بين مايلي كهن و قطبي است. اگر چه عده اي اعتقاد دارند كفه ترازو بيشتر به سود مايلي كهن سنگيني مي كند؛ اما تجربه انتخاب سرمربي تيم ملي در مرتبه گذشته نشان مي دهد كه بايد تا دقيقه 90 صبر كرد چرا كه احتمال هر گونه تغيير و تحولي وجود دارد.
+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

امپراطور برمیگردد؟؟؟

كفاشيان  خبر داد:
قطبي گزينه سرمربيگري تيم ملي فوتبال ايران

رئيس فدراسيون فوتبال گفت: سرمربي فصل گذشته تيم پرسپوليس يكي از گزينه هاي ما براي هدايت تيم ملي است.


علي كفاشيان  با تائيد خبر بركناري علي دايي از سمت مربيگري تيم ملي تاكيد كرد: با توجه به اينكه در زمان محدود بايد 3 مسابقه رسمي و 3 ديدار دوستانه برگزار كنيم ترجيح مي دهيم در اين وضعيت حساس از ميان مربيان ايراني كه شناخت خوبي از فوتبال كشور دارند يكي را به عنوان سرمربي تيم ملي انتخاب كنيم.
رئيس فدراسيون فوتبال ادامه داد: چند گزينه مد نظر ما است كه در جلسه امروز بررسي مي‌كنيم. افشين قطبي يكي از گزينه هاي هدايت تيم ملي ايران است اما تاكنون تماسي با وي نداشتيم.
كفاشيان درباره نحوه عملي كردن تعهدات فدراسيون فوتبال در خصوص دايي گفت: قبل از ديدار با عربستان به همه تعهداتي كه به علي دايي داشتيم عمل كرده و به طور رسمي از امروز قرارداد دايي با فدراسيون به پايان رسيده است. من امروز صبح با دايي تماس گرفتم و از زحماتي كه وي براي تيم ملي كشيده تشكر كردم.
كفاشيان در پاسخ به اين سئوال كه آيا احتمال حضور يك مربي خارجي روي نيمكت تيم ملي ايران وجود دارد يا خير، چنين عنوان كرد: به دليل محدوديت زماني نمي توانيم مربي خارجي به تيم بياوريم. هدف ما حضور يك مربي داخلي كه شناخت كامل و تجربه بالايي دارد؛ است.
وي افزود: در ديدار دوستانه برابر سنگال روته مولر به همراه ساير اعضاي فني غير از علي دايي هدايت تيم ملي را بر عهده خواهد داشت اما اگر تا فردا گزينه اي نهايي شود مسئوليت سرمربيگري را به مربي جديد واگذار خواهيم كرد.
رئيس فدراسيون درباره نحوه بر كناري دايي گفت: اين تصميم همه اعضاي هيات رئيسه بود كه امروز به اين نتيجه رسيدند. ما مقابل عربستان شكست بدي را تجربه كرديم. با وجود همه مشكلات به آينده اميدوار هستيم. بازيكنان ايراني نشان دادند كه در مواقع دشوار كارهاي بزرگي انجام مي دهند. اميدوارم با كسب 3 پيروزي مقابل كره شمالي، كره جنوبي و امارات راهي جام جهاني 2010 شويم.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

مایلی کهن گزینه احتمالی فدراسیون برای تیم ملی

 مسئولان فدراسيون فوتبال امروز با محمد مايلي كهن درباره پذيرفتن هدايت تيم ملي صحبت كردند.


پس از بركناري علي دايي، چند گزينه همچون محمد مايلي كهن و افشين قطبي براي حضور روي نيمكت تيم ملي مطرح شدند. به دنبال اين موضوع مسئولان فدراسيون فوتبال امروز با سرمربي سايپا مذاكره كردند و شرايط وي را جويا شدند.
محمد مايلي كهن در گفت و گو با خبرنگار فارس به ذكر اين جمله كه "اين موضوع را تكذيب نمي كنم "، بسنده كرد.
جلسه انتخاب سرمربي جديد تيم ملي همچنان ادامه دارد و به گفته مسئولان فدراسيون ظرف امروز و فردا نام سرمربي جديد اعلام خواهد شد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  | 

دايي از مربيگري تيم ملي بركنار شد

سرمربي تيم ملي فوتبال ايران از سمت خود بركنار شد.


 پس از شكست تيم ملي مقابل عربستان در ورزشگاه آزادي مسئولان فدراسيون فوتبال تصميم گرفتند علي دايي را از سمت خود بركنار كنند.
تيم ملي ايران روز گذشته در حضور 100 هزار تماشاگر مقابل عربستان با نتيجه 2 بر يك شكست خورد تا با 6 امتياز از 5 بازي در رتبه چهارم جدول قرار گيرد. با اين شرايط كار صعود تيم ملي به جام جهاني دشوار شده است. دکتر احمدی نژاد نیز در این مسابقه از نزدیک شاهد بازی بود.

از نکات جالب این مسابقه گزارش رادیو ورزش درباره شناخت رئیس جمهور از فوتبال بود.گزارشگر این شبکه رادیویی گفت: دکتر احمدی نژاد خود بازیهای زیادی انجام داده و فوتبال خوب را می شناسد.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط بهروز ملکی  |